Nakuknite do zákulisia fotenia mojej novej kolekcie, ktorá je inšpirovaná hudbou Jany Kirschner.

Dvojalbum Jany Kirschner „Moruša biela. Moruša čierna“ je nádherný. Ženský, autentický, krehký a zároveň divoký. Atmosféra – mne veľmi blízka.  Tušila som za ním „pekného človeka“.

Lákalo ma vytvoriť kolekciu šitú Jane namieru, keďže ma v mojej tvorbe inšpirujú silné ženy. Keď som počúvala jej skladby, spočiatku sa mi v mysli hmýrili vízie veľkolepých kreácií. Postupne, keď som si o nej robila rešerše, som ale pochopila, že Janino kúzlo tkvie práve v jej prirodzenosti, kde menej je viac.

Janine albumy si môžete vypočuť a kúpiť tu: Moruša Biela a Moruša čierna.

Inšpirovaná touto hudbou som vytvorila kolekciu skôr drobnejších čeleniek tak, aby podtrhli jej intuitívny šarm a tajomnú vznešenosť. Nájdete ich v mojej galérii – najlepšie sa hodia na špeciálny vianočný večierok alebo silvestrovskú párty.

10-01

Pre mňa sú v živote najdôležitejšie vzťahy. Cítila som, že fotenie s Janou potrebujem dream-team  ľudí, ktorí to cítia rovnako.

10-02

Som poctená a vďačná, že vynikajúca fotografka LÍVIA ŠTOKINGEROVÁ  (VŠVU, prednáša módnu fotografiu, na fotke druhá zprava) súhlasila. Styling si vzal pod svoje krídla nesmierne talentovaný módny návrhár MARTIN HRČA (aktuálne  napr.: cena ¨“Designer Fashion Live! 2014″ – najlepšia kolekcia, na fotke vedľa Janky vľavo). Vizáž mala na starosti skvelá  ZUZANA KOPANICOVÁ.

Celú akciu produkovala moja priateľka a kolegyňa MARTINA TVRDOŇOVÁ  (celkom vľavo)  …  za čo jej patrí nesmierna vďaka a uznanie. Nessynchfootbnaca . Z asistenciu v neposlednom rade ďakujem Martine Jeck (celkom vpravo) a Ľube Herzánovej Voľanskej.

10-03

10-04

Fotografka LÍVIA ŠTOKINGEROVÁ sa s nadšením a pochopením dokázala vcítiť do Janinej osobnosti. Vytvorila poetické fotky s miernym nádychom melanchólie. Efekt hmlistého naladenia vytvorila reflexiou skla vo výklade. Fotila prevažne zvonku, za čo má (keďže bola poriadna zima) môj dvojnásobný obdiv ;).

10-05

Samotná Janka KIRSCHNER prekonala moje (naše) očakávania. Pohodová a profesionálna zároveň. Milá, vtipná, bez hviezdnych manier, ochotná vyhovieť prianiam a potrebám fotografky. Na to, že čaká bábätko to bol vskutku výkon hodný obdivu.  Je to nádherná žena, ale predovšetkým osobnosť pevne zakorenená v sebe samej. Dokázala sa odstrihnúť od diktátu očakávaní a tlakov úspechu. Je veľmi veľmi sama sebou.

 

10-07

TRIO na červenej pohovke: Hogo Fogo – SLÁVKA TOSCHEROVÁ  uprostred medzi dvoma Martinami. :) Vpravo MARTINA TVRDOŇOVÁ – organizačná duša celého projektu, vľavo: MARTINA JECK.

Na záver: VEĽKÉ POĎAKOVANIE KVETINÁRSTVU ATELIER PAPAVER NA Blumentálskej 13 v Bratislave.

Celú GALÉRIU ČELENIEK z tejto kolekcie NÁJDETE TU.

ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM!

10-08

10-09

10-10

10-11